Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Krištof

Počasie na dnes:

Zdielať na:

TOP Správa

1192 kilometrov na kolobežke s Dobrákmi od kosti

23. septembra 2016 09:00
V sobotu 17. Septembra 2016 o 17:30, presne na Medzinárodný deň darcovstva kostnej drene sa na náměstí Jana Palacha v Prahe skončil 1192 km dlhý benefičný kolobežkový maratón Košice – Praha s názvom "1000 km s Dobrákmi od kosti" na podporu Národného registra darcov kostnej drene. Slovenský úsek maratónu pripravila a zastrešila Nadácia Kvapka nádeje v úzkej spolupráci s Nadáciou Televízie Markíza.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ... 34

Liečivý dotyk živých bytostí v Alzheimer Home Avalon

30. novembra 2016 08:00
Bišon Jerry, Hovawartica Jessy a ďalšie psíky, to sú noví priatelia klientov Alzheimer Home Avalon, ktorých si získali vďaka podpore Nadácie VÚB. Projekt "Liečivý dotyk živých bytostí” beží úspešne už niekoľko mesiacov v spolupráci s kynologickým klubom DOGGIE s úžasnými výsledkami.

Podporu handicapovaných cítime aj na ihrisku

9. novembra 2016 17:40
Futbaloví reprezentanti Patrik Hrošovský a Dušan Švento spoločne s AAA AUTO dva dni pred zápasom s Litvou potešili handicapovaných v zariadení komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej ceste v Bratislave. Klientom rozdali dresy, podpisovali kartičky a ochotne odpovedali na zvedavé otázky.

Deti z detského domova navštívili spoločnosť ANEXT

2. novembra 2016 11:09
Deti z Detského domova Liptovský Hrádok navštívili v rámci sponzorskej spolupráce priestory spoločnosti ANEXT. Je to ďalším pokračovaním série spoločných podujatí.

CompanyArt Seniorvillu

21. októbra 2016 14:19
Minigaléria CompanyArt, ktorá pravidelne vystavuje diela známych i začínajúcich umelcov, pripravila pre klientov Seniorville v Jabloňovom naozajstnú umeleckú výstavu so všetkým, čo k takejto výstave patrí.

Požiar v historickej budove kaštieľa Seniorville Trenčín

20. októbra 2016 09:00
Dňa 29. septembra 2016 sa v zariadení sociálnych služieb Seniorville Trenčín uskutočnila prvá záchranná akcia pri hasení simulovaného požiaru. Taktického cvičenia sa zúčastnili členovia Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne ako i zamestnanci a klienti zariadenia.

Spravme krok ku zdraviu

10. októbra 2016 12:43
Rozmýšľali ste niekedy nad tým, koľko hodín denne strávite sedením? Za posledné desaťročia sa radikálne zmenil spôsob nášho života. Manuálnu prácu postupne nahradila strojová. Dennodenne sedíme v kancelárii, v aute, autobuse či iných dopravných prostriedkoch. Sedíme v škole na vyučovaní či v podniku s priateľmi. Sedíme aj večer doma sledujúc televíziu, pracujeme či sa zabávame s počítačom a väčšina z nás po únavnom dni si vyčerpaná ľahne do postele. Nie je priestor a čas na pohyb či chôdzu.

Ako sa cíti človek s Alzheimerovou chorobou?

29. septembra 2016 08:00
September je celosvetový mesiac Alzheimerovej choroby. Pri tejto príležitosti sa stretli v septembrovej Alzheimer Kaviarni Avalon ľudia, ktorých príbuzní, známi, priatelia trpia Alzheimerovou chorobou. Alzheimer Kaviareň Avalon je totižto bezpečným priestorom na podanie pomocnej ruky, diskusiu a vzdelávanie v tejto oblasti pre širokú verejnosť, odborníkov, ľudí zaoberajúcich sa danou problematikou.

O ľudí s Alzheimerovou chorobou sa staráme už 6 rokov

12. septembra 2016 15:28
Alzheimerova choroba prichádza nečakane a bez správnej liečby je jej progres veľmi rýchly. Nečakajte, kým prekvapí Váašeho príbuzného a ťažko zasiahne celú Vašu rodinu. V Alzheimer Home Avalon Vám podáme pomocnú ruku.

1000 kilometrov na kolobežke s Dobrákmi od kosti

23. augusta 2016 20:25
Nadácia Kvapka nádeje s podporou Nadácie Televízie Markíza pripravila charitatívny projekt s názvom "1000 km s Dobrákmi od kosti", ktorý je súčasťou celoslovenskej kampane "Dobrák od kosti". Jedinečný kolobežkový maratón na trase Košice - Praha odštartuje na Slovensku 5. septembra práve v Košiciach a skončí v Trenčíne 11. septembra 2016. Odtiaľ bude pokračovať smerom do Českej republiky, kde je plánovaný príchod do cieľa v Prahe 17. septembra 2016.

Dobrák od kosti

23. augusta 2016 19:51
Kristián je mladý športovec zvyknutý bojovať o víťazstvá, ale na boj o vlastný život vo svojich 17 rokoch ho nepripravil nik. Našťastie sa našiel obetavý a nezištný "Dobrák od kosti”, ktorý mu dal nádej na úspešnú liečbu a návrat do bežného života. Kristiánovi z Nitry zachránila život transplantácia kostnej drene.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ... 34
Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety