Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Krištof

Počasie na dnes:

Zdielať na:

TOP Správa

Leto je v plnom prúde – rady doktorov ako sa vyhnúť hnačkám

3. augusta 2016 14:01
Stačí málo – neprepečený steak zo stánku či zmrzlina od pouličného predavača a hnačka je na svete. V lete sú jej ľudia vystavení najviac. Je to preto, lebo teplo pomáha množeniu baktérií ako vo vode, tak aj v potravinách. Ľudia cestujú do exotických krajín s nižšími hygienickými štandardmi a menia svoj bežný režim a stravovacie návyky.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ... 28

Nový Chanel No. 5: Parfémová udalosť roku 2016?

27. septembra 2016 18:15
Vydať novú verziu parfému, ktorý je ikonou už takmer sto rokov, to nie je iba tak. Uvedenie vône Chanel No. 5 L’Eau by sa preto, bez preháňania, dalo označiť za parfémovú udalosť roku. Mladší súrodenec legendy Chanel No. 5 sľubuje viac sviežosti, jednoduchosti a šťavnatosti.

V Košiciach otvorili nové centrum asistovanej reprodukcie

22. septembra 2016 15:24
Špecialisti z celého regiónu budú garanciou špičkovej diagnostiky a liečby neplodnosti pre páry z východného Slovenska.

Na Slovensko prichádza nová vakcína

12. septembra 2016 14:55
Nová vakcína "6 v 1" pre detských pacientov je od júna tohto roka dostupná už aj v slovenských lekárňach a je schválená na základné očkovanie a preočkovanie detí vo veku od šiestich týždňov do 24 mesiacov. V rámci plošného očkovania proti šiestim závažným infekčným ochoreniam (DTaP-IPV-Hib-HepB vakcína) tak už máme aj na Slovensku na výber z dvoch hexavalentných vakcín.

Milujte svoje srdce

12. septembra 2016 13:24
Srdce nám poháňa celé telo, umožňuje nám milovať, smiať sa a žiť naplno....

Fabryho chorobu môžu mať aj pacienti s chorým srdcom

7. septembra 2016 11:56
Fabryho choroba je genetické metabolické ochorenie, no napriek tomu sa s ňou pacienti často liečia aj u kardiológa. Je zriedkavá a ťažko odhaliteľná, niekedy trvá celé roky, kým lekári zistia pravú príčinu problémov. Vysoké podozrenie na prítomnosť tejto choroby je napríklad u pacientov s hypertrofiou srdca, ale aj inými kardiologickými problémami či ochorením obličiek.

8 mýtov o vaginálnych infekciách

24. augusta 2016 14:55
Vaginálne infekcie – nepríjemnosť, ktorú ženám čas od času život prinesie. Pravidelne sa s nimi stretáva až pätina žien. Keď sa objavia, postavte sa im čelom a zvoľte také riešenie, ktoré prináša podporu ako pri bakteriálnych, tak aj pri kvasinkových infekciách. Buďte opäť čo najskôr sama sebou. A predovšetkým neverte mýtom – nie vždy sú založené na pravde.

Leto v znamení intímnej pohody

11. augusta 2016 10:05
Cítiť sa bezstarostná a krásna celé leto, po dlhých týždňoch strávených v kancelárii, kedy konečne prežívate vytúžený čas pri vode, je jasným cieľom každej z nás. Nie je viac sexi období, užite si ho. Buďte sebavedomá, odvážna, buďte svoja a leto si nenechajte ničím pokaziť a už vôbec nie prípadnou vaginálnou infekciou, ktorá sa nám do života občas pripletie. Už si nemusíte lámať hlavu nad tým, či vás trápi bakteriálna alebo kvasinková infekcia. Existuje totiž riešenie, ktoré prináša podporu pri oboch typoch vaginálnej infekcie.

Pre aké operácie očí by sa rozhodli oční lekári?

4. augusta 2016 08:00
Aký je skutočne život po odstránení dioptrií? Ako sa žije pacientom, ktorí podstúpili operáciu pred rokmi? Keby si museli ľahnúť na operačnú sálu samotní lekári, pre aký zákrok by sa rozhodli? Oční lekári odpovedali v anonymných prieskumoch aj na tieto otázky o očiach. Toto sú výsledky.

Slovenskí vedci hľadajú nové metódy na záchyt rakoviny

12. júla 2016 15:44
Vďaka projektu Biomedires sa podarilo zmodernizovať laboratóriá, v ktorých bude prebiehať výskum nových diagnostických metód onkologických ochorení a ich prevencie. Prístup k zmodernizovanej infraštruktúre majú všetci bádatelia a výskumníci v biomedicíne na nezávislý výskum.

Leto je tu, odľahčite sa

8. júla 2016 11:51
V lete sa zdravý jedálniček udržuje oveľa ľahšie ako v iné obdobia roku. Vieme si kontrolovať apetít, čím zbytočne nezaťažujeme svoj organizmus. Vedomí si letných horúčav siahame po zvýšenom príjme tekutín.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ... 28
Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety